دمنوش های لاغری کدام هستند؟

یک فنجان حاوی دمنوش دارچین و گل محمدی به همراه ظرفی با گل و دارچین

اگر شما از جمله افرادی هستید که دچار اضافه وزن شده‌ اید بهتر است که از دمنوش های لاغری استفاده کنید. سم زدایی و کاهش وزن بدن با استفاده از دمنوش موجب شده است، که افراد زیادی به این دمنوش ها علاقه پیدا کنند. برخی از بهترین دمنوش های مناسب لاغری که شما می توانید از آنها استفاده کنید را در ادامه معرفی می کنیم.

معرفی بهترین دمنوش های لاغری

برخی از بهترین دمنوش های لاغری که شما می توانید به صورت روزانه میل کنید تا کاهش وزن داشته باشید عبارت است از :

دمنوش قهوه سبز

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که قهوه خام کافئین زیادی دارد و به همین دلیل تا حد زیادی سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. از کافئین به عنوان یک آنتی اکسیدان برای کاهش وزن و کاهش فشار خون استفاده می کنند. قهوه سبز برای رژیم غذایی و کاهش وزن مزیت‌ های زیادی دارد. برای تهیه این قهوه باید پودر قهوه سبز را درون یک لیوان آب جوش بریزید و به مدت ۷ دقیقه بگذارید تا دم بکشد و بعد از آن میل کنید.

دمنوش نعناع

مصرف نعناع موجب می‌ شود، حرارت معده شما افزایش پیدا کند. به همین دلیل قدرت هضم بیشتری به دست می آورید. مقدار مشخص شده‌ ای برای مصرف این دمنوش گیاهی در طول روز به شما توصیه نمی شود. اما اگر دچار حساسیت می شوید باید برای استفاده از این گیاه مراقبت های لازم را انجام دهید و آن را تنها با غذا میل کنید. استفاده کردن از نعنا عوارض جانبی و همچنین تاثیر قابل توجهی روی کاهش وزن ندارد. با این وجود بسیاری از افراد دمنوش نعنا را به عنوان یکی از دمنوش های لاغری مورد استفاده قرار می‌ دهند.

دمنوش چای ماچا

چای ماچا به عنوان چای سبز شناخته می شود. البته در مقایسه با انواع چای سبز باید بدانید که ارزش غذایی زیادی را به خود اختصاص داده است. این چای سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. ولی با این وجود بهتر است بدانید که به عنوان یک راه حل ویژه برای کاهش وزن نباید از آن استفاده کنید. شما می توانید دمنوش لاغری چای ماچا را به‌صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید تا تاثیر لاغری آن را دریافت کنید.

دمنوش هل

یکی دیگر از دمنوش های لاغری که مورد استفاده قرار می ‌گیرد دمنوش لاغری هل می باشد. هل یکی از میوه‌ های زنجبیل می باشد که در انواع متنوعی مانند هل سفید، سیاه سبز و … می باشد. ملاتونین یکی از مهمترین موادی است که در هل وجود دارد و همین مسئله به عنوان یک چربی سوز طبیعی درون این دمنوش عمل می کند. استفاده کردن از ان دمنوش با یک برنامه غذایی مناسب برای کاهش وزن و لاغری گزینه بسیار مناسبی می باشد.

دمنوش چای سبز

چای سبز یکی دیگر از دمنوش های لاغری به شمار می رود. برگ ‌های این چای با بخار تولید شده‌ اند و سپس با دست به خوبی خورد گشته اند. افراد زیادی چای سبز می نوشند و هر ماه  می توانند حدود یک و نیم الی ۷ کیلوگرم وزن کم کنند.

 شما برای رسیدن به این مقدار کاهش وزن باید ۶ الی ۷ فنجان چای سبز را میل کنید که بدون شک کار طاقت فرسایی می باشد. دقت داشته باشید که زمان استفاده از چای سبز؛ از عصاره آن به هیچ عنوان نباید استفاده کنید چرا که مشکلات کبدی در بدن شما به وجود می‌ آورد.

دمنوش گل محمدی

زمان رژیم غذایی شما باید به خوبی بدانید که بدنتان آب زیادی را از دست خواهد داد. موادی که درون گل‌ محمدی وجود دارد کمک می کند که کلیه ها مقدار زیادی سم را از بدن خارج کنند و بدن شما به بهترین نحو ممکن سم زدایی شود. به همین دلیل یکی از بهترین دمنوش های لاغری که می توانید مورد استفاده قرار دهید دمنوش لاغری گل محمدی می باشد. بدن شما با استفاده از این دمنوش هیدراته نگه داشته که یعنی شما آب بدنتان را با این دمنوش از دست نمی دهید.

دمنوش رویبوس

یکی دیگر از دمنوش های مناسب لاغری رویبوس می باشد که به چای قرمز معروف است. این نمونه چای لاغری آنتی ‌اکسیدان زیادی دارد و بدن را از تخریب کردن رادیکال ‌های آزاد تا حد زیادی نجات خواهد داد. به نسبت چای سیاه و سبز این دمنوش مزیت های بیشتری را به خود اختصاص داده است. افرادی که عادت دارند بعد از صرف کردن وعده غذایی خود چای میل ‌کنند می ‌توانند از این دمنوش استفاده نمایند.

چرا که با استفاده از این روش آهن بدنتان دفع نمی گردد. پژوهش هایی که مربوط به این دمنوش می باشد نشان داده که بافت ‌های چربی تا ۲۲ درصد با استفاده از این دمنوش از بین می ‌رود. اما دقت داشته باشید که به تنهایی نمی توانید از این دمنوش برای کاهش وزن استفاده کنید.

دمنوش جینسینگ

این دمنوش انواع متنوعی دارد که نمونه های آسیایی و آمریکایی آن دارای محبوبیت بیشتری می باشد. این دمنوش موجب افزایش سوخت و ساز بدن خواهد شد. شما برای از دست دادن چربی های اضافی بدن می توانید این نمونه دمنوش لاغری را مورد استفاده قرار دهید.

 استفاده کردن از این دمنوش در طول روز انرژی شما را افزایش می دهد و موجب می گردد که به راحتی ورزش کنید. این دمنوش گیاهی تعادل قند خون را نیز به همراه دارد. استفاده کردن از این دمنوش در کنار دیگر وعده ‌های غذایی برای اینکه کاهش وزن داشته باشید بسیار موثر می باشد.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل از آنجایی که طبع و طعم گرمی دارد تا حد زیادی می ‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. زمانی که شما اشتهای زیادی دارید می ‌توانید زنجبیل تازه را به صورت مکعبی که خرد و یا خشک شده است میل کنید. بهتر است که تکه ‌های زنجبیل را به غذا و یا چای خود اضافه نمایید تا کاهش وزن سریع تری با استفاده از این دمنوش داشته باشید. پس می توان گفت این یکی از بهترین دمنوش های لاغری دمنوش زنجبیل است.

فنجانی حاوی دمنوش زنجبیل و چند زنجبیل و ظرفی دارای پودر زنجبیل

 

دمنوش مریم گلی

 دمنوش مریم گلی طبع گرم و خشک دارد. شما باید به خوبی بدانید که این گیاه را به عنوان یکی از آرامش بخش های قوی برای لاغری شکم مورد استفاده قرار می ‌دهند. برگ های مریم گلی برای نفخ معده و سوء هاضمه بسیار مفید هستند. دمنوش مریم گلی سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و بدن را پاکسازی می‌ کند.

 سطح کلسترول بد درون بدن با استفاده از این دمنوش کاهش پیدا خواهد کرد. شما باید به خوبی بدانید که این دمنوش تأثیر زیادی برای لاغری ندارد. اگر این دمنوش را در کنار دیگر خوراکی ها با دمنوش های متنوع مورد استفاده قرار دهید می توانید کاهش وزن مناسبی از آن دریافت کنید.

مقاله مرتبط :”چگونه دمنوش مناسب خود را پیدا کنیم؟”

نتیجه گیری

دقت داشته باشید که هر یک از دمنوش های لاغری دارای ویژگی ها و مزیت های های متنوعی هستند. برهمین اساس شما برای استفاده از آنها باید ابتدا ویژگی ‌ها و مزیت‌ هایشان را بشناسید. دمنوش هایی مانند زنجبیل، گل محمدی، هل و … که به شما معرفی کردیم، تا بتوانید آنها را جایگزین مناسب روش های شیمیایی قرار دهید.

مقالات مرتبط