آلو 

نمایش 1 - 17 از 17 محصول
نمایش 1 - 17 از 17 محصول

آلو خشک چیست؟

در بین محصولات خشکبار انواعی از آلو که به صورت خشک شده به فروش می رسند همیشه آب از دهان ما راه می اندازند. این میوه چه به صورت تازه چه به شکل انواع آلو خشک برخلاف باور مردم همیشه هم طعم ترش ندارند و می توانند شیرین هم باشند. فیبر موجود در آن به عملکرد دستگاه گوارش یاری می رساند و موجب هضم بهتر غذا می شود.

گاهی ترش مزه بودن آلو خشک و طعم خوش آن ما را ناخودآگاه به خاطرات کودکی می برد. اغلب افراد در قبال خرید این محصول نمی توانند خود دار باشند به همین دلیل حتی مقدار اندکی از آن را برای مصرف روزمره تهیه می کنند.

آلو از میوه های بسیار محبوب و خوش طعم است که اغلب مواقع در تابستان به ثمر می رسند. این میوه چه به صورت تازه چه به شکل انواع آلو خشک برخلاف باور مردم همیشه هم طعم ترش ندارند و می توانند شیرین هم باشند. بافت چسبنده ای دارند و مصرف کنندگان باید در رژیم غذایی توجه ویژه به این خوراکی داشته باشند.

در ادامه با انواع آلو خشک و ویژگی های آن آشنا می شویم.

آلو خشک سیاه

این نوع آلو طعم ملسی دارد و خیلی از افراد از خواص آن استفاده می کنند. آلو خشک سیاه سرشار از ویتامین ها از جمله ویتامین آ است. همچنین منبعی غنی از مواد معدنی (پتاسیم، منیزیم و آهن) است. بنابراین آلو سیاه می تواند رادیکال های آزاد را جذب کند و به کاهش وزن کمک کند. فیبر موجود در آن به عملکرد دستگاه گوارش یاری می رساند و موجب هضم بهتر غذا می شود.

آلو بخارا

آلو بخارا همان قطره طلای شیرین و خوشمزه ای است که کمی در آب جوشیده، پوستش کنده شده و بعد در مقابل نور گرم آفتاب خشک می شود. خوردن این نوع آلو خشک به سبب داشتن مقدار بالایی از ماده معدنی پتاسیم بسیار پیشنهاد می شود. انواع ویتامین آ و ب در آن یافت می شود که خواصش را چند برابر می کند.

از فواید مصرف آن آن کاهش فشار خون، رفع یبوست، هضم راحت، جلوگیری از پوکی استخوان، کاهش سطح بیلی روبین و درمان بیماری هپاتیت، حفظ سلامت قلب و... است. این آلو خشک را بیشتر در هنگام طبخ غذا به خورش اضافه می کنند.

آلو حاج حسنی

از دیگر نمونه های آلو خشک طلایی باید به آلو حاج حسنی اشاره داشت. طعم ترش و شیرین و خوش خوراک آن طرفداران بسیاری دارد. آلو حاج حسنی از قدیمی ترین آلو های منطقه نیشابور است. اگر در معرض پوکی استخوان هستید حتما این آلو خشک را در برنامه غذایی تان بگنجانید. زیرا منبع غنی کلسیم و پتاسیم است.

آلو طرقبه

بافت نرم و لطیف آلو طرقبه به کام خیلی از خریداران شیرین می آید و آن را تهیه می کنند. این آلو اثر آنتی اکسیدانی دارد و برای همه ی افراد خانواده مناسب است. فیبر و مواد معدنی بالا این آلو را بسیار مفید و کاربردی قرار داده است. از ویژگی های بارز آن می توان به ملین بودن اشاره داشت.

آلو سانتریزه

برای انتخاب انواع آلو خشک های جذاب و ترش باید به آلو سانتریزه گوشه چشم داشت. رنگ قرمز و طعم ترش این آلو موجب جذب خریداران می شود و کافیست آن را با دیگر چاشنی ها مانند نمک همراه کرد تا از طعم بی نظیرش لذت برد. این آلو خشک یک منبع بی نیاز از کلسیم و سدیم است که از پوکی و شکستگی استخوان ها جلوگیری می کند.

دسته بندی