برگه خشک 

نمایش 1 - 16 از 16 محصول
نمایش 1 - 16 از 16 محصول

برگه خشک چیست؟

اگرچه ما با شنیدن و خواندن برگه خشک به یاد زردآلو های خوشمزه و ترش و شیرین مادربزرگ هایمان می افتیم اما باید بدانیم که امروزه همه چیز فرق کرده است و برگه خشک دیگر محدود به زردآلو (قیسی) نمی شود. برگه خشک جزء محصولات خشکبار می باشد.

هلو با داشتن ویتامین کا از قلب و ماهیچه های آن حفاظت می کند. برای خرید محصول با کیفیت باید دقت کنید که برگه های خشک بوی ماندگی ندهند.

میوه های خوش طعم با تبدیل شدن به برگه های خشک به خوشمزگی شان افزوده می شود و خواص بیشماری را با خود همراه می سازند. میوه هایی نظیر شلیل، هلو و زردآلو را می توان به فرآوری رساند و از آنها برگه های دلپذیر ساخت.

هر جا که صحبت از میوه باشد نمی شود خاصیت و مواد مغذی آن را نادیده گرفت. میوه ها از گذشته تا به حال همراهان خوشمزه و مفیدی برای انسان بوده اند؛ حتی اگر ظاهرشان هم تغییری پیدا کرده است اما ماهیت پر خواصشان همچنان با گذشت سالیان سال پابرجاست.

برگه خشک هلو

برگه هلو از آن دست برگه های دلنشینی است که نام های متفاوتی برای خود دارد؛ به آن پر هلو، برگ هلو و هلو خشک شده نیز می گویند. برگه هلو هم، مانند میوه ی تازه آن پر از مواد مغذی و معدنی است. این مواد شامل فیبر بالا، پروتئین ها، انواع ویتامین، کلسیم، منیزیم، آهن، منگنز، پتاسیم، روی (زینک)، مس و فسفر می شود.

باید اطلاع داشته باشید که ویتامین ث برگه خشک هلو باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و به عنوان یک پاک کننده قوی کبد، معده و روده بزرگ عمل می کند.

هلو با داشتن ویتامین کا از قلب و ماهیچه های آن حفاظت می کند. انواع سرطان ها را می شود با خوردن برگه هلو پیشگیری کرد. مشکلاتی نظیر یبوست و نفخ معده با خوردن آن تا حدودی درمان می شود و کار دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.

برگه خشک شلیل

شلیل ها از ابتدا همان هلو بودند که با دستکاری ژنتیکی تغییر کرده و بدون کرک شدند؛ به همین خاطر افراد به خرید و مصرف شلیل میل بیشتری دارند. این میوه خوشمزه را گرچه نمی توان در زمستان پیدا کرد اما با خرید برگه خشک آن خیال خیلی از خریداران از داشتن و بهره بردن از منابع مغذی آن مطمئن می شود.

از خواص برگه شلیل باید به درمان زخم های پوستی و بازسازی سلول های آسیب دیده پوست اشاره داشت. همچنین شلیل به رشد مجدد و سریع مو بغایت کمک می کند.

فیبری که در این میوه موجود است از یبوست جلوگیری می کند و مواد مغذی و مفید آن برای مادر و جنین بسیار سودمند است. اگر به دنبال پاکسازی معده و دیگر اندام های دستگاه گوارشتان هستید خوردن برگه شلیل را فراموش نکنید.

برگه خشک زردآلو

برگه خشک زردآلو از میوه لذیذ و مجذوب کننده زردآلو به دست می آید. این میوه گرچه در بازار کشورهای اروپایی کمیاب است اما در فصل تابستان به ظرف میوه ی ایرانیان شکل و شمایلی رنگین تر می دهد. این میوه خوش طعم و ملس با گنجاندن خواص بی حد جای خودش را در دل همه باز کرده است.

با خوردن برگه خشک زردآلو می توان انواع ویتامین ها (آ، ث، ب2 و ب3) و مواد معدنی (کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد، مس، آهن و زینک) را جذب کرد برگه خشک یا قیسی نشاط آور است و عروق قلبی را باز می کند.

هضم بهتر غذا و رفع یبوست از دیگر خواص آن است. می تواند برطرف کننده تشنگی باشد. از پوست در برابر اشعه ماورابنفش حفاظت می کند.

دسته بندی