شکلات 

در هر صفحه
نمایش 1 - 20 از 52 محصول
نمایش 1 - 20 از 52 محصول

قیمت و خرید شکلات

این تنقلات خوشمزه بدست فردی به نام جوزف فرای تولید و در اختیار همگان قرار گرفت. برای خرید این نوع تنقلات یک سری عوامل در نظر گرفته می شوند.

به طور مختصر به ماده غذایی که از فرآوری کاکائو به دست می آید شکلات می گویند. در روند تهیه آن از مواد دیگری چون شیر، شکر، کره کاکائو و... استفاده می کنند. امروزه این ماده لذیذ، محبوب دل مردم و لقب پر طرفدار ترین خوراکی کشف شده جهان را از آن خودش کرده است.

به طور مختصر به ماده غذایی که از فرآوری کاکائو به دست می آید شکلات می گویند. در روند تهیه آن از مواد دیگری چون شیر، شکر، کره کاکائو و... استفاده می کنند. امروزه این ماده لذیذ، محبوب دل مردم و لقب پر طرفدار ترین خوراکی کشف شده جهان را از آن خودش کرده است.

این خوراکی خوشمزه بدست فردی به نام جوزف فرای تولید و در اختیار همگان قرار گرفت. توسعه صنعت ساخت آن مدیون سربازانی است که از جنگ جهانی اول این خوراکی محبوب و لذیذ را به عنوان سوغات با خود به شهر های مختلف می بردند.

انواع شکلات

برای خرید این نوع تنقلات یک سری عوامل در نظر گرفته می شوند که شامل موارد زیر می شود:

به لحاظ درصد ما نمونه هایی را در اختیار داریم که از 10% تا 99% کاکائو در تولید آن ها استفاده شده است. هر چقدر میزان کاکائو در آن کمتر باشد رنگ اش نیز روشن و سفید تر است. به همین ترتیب هر چقدر میزان کاکائو استفاده شده بیشتر باشد رنگ آن نیز قهوه ای تر و طعم اش تلخ تر خواهد بود.

علاوه بر درصد استفاده کاکائو می توان در آن از افزودنی های دیگری چون اسانس ها استفاده کرد. اسانس ها می توانند با طعم هایی مثل نعنا، موز، پرتقال و توت فرنگی باشند. که با خوردن یک تکه از این خوراکی خوش خوراک طعم نعنا و سایر اسانس ها را حس کنید.

از دیگر افزودنی هایی که در خلق طعم جدید شکلات ها موثرند می توان به مغز های مغذی مثل فندق، بادام و گردو اشاره داشت. در بین لایه های متعدد از عسل، مارمالاد (مربا)، کارامل و کشمش هم استفاده می کنند که خوشمزگی آن را چند برابر می کند.

خواص شکلات

شکلات های تلخ تر، خاصیت درمانی دارند. همان خوراکی هایی که در واقع درصد بیشتر آنها بر پایه کاکائو و از افزودنی های شیرین خوراکی داخل آن کمتر استفاده شده است. در اینجا به تعدادی از خواص آن می پردازیم:

1. مطالعات نشان می دهد که مصرف نوع تلخ آن مشکلات قلبی را کاهش و از بروز سکته قلبی جلوگیری می کند.

2. افرادی که مسن هستند برای بهبود عملکرد مغز و افزایش قوت حافظه از این خوراکی تغذیه می کنند.

3. پوست بدن انسان پس از دریافت فلانول شکلات می تواند تا دو برابر از خودش در مقابل اشعه مضر یو وی محافظت کند.

4. مصرف این نوع خوراکی شادی آور است و در بهتر شدن خلق و خو موثر است.

5. بیماران دیابتی با مشورت پزشک می توانند مقدار مناسبی از آن را مصرف و تاثیر بی نظیر اش را بر کارکرد بهتر انسولین مشاهده کنند.

راهنمای خرید شکلات مرغوب

از آنجایی که عموم مردم تقلب در مواد خوراکی را نمی توانند به راحتی تشخیص دهند در این قسمت شما را با پارامتر های یک شکلات مرغوب آشنا می کنیم:

در مرحله اول باید به تاریخ تولید آن توجه داشته باشید. به طور معمول شکلات تلخ یا تیره ی آن تا یک سال و نوع سفید یا شیرین آن تا حداکثر شش ماه قابل استفاده هستند.

در مرحله دوم از خرید محصولی که خرد شده و به شکل سالم نیست جدا خودداری کنید. شکلات تازه و مرغوب بوی جذب کننده و خوبی دارد پس بوی قوی آن را نیز جزو عوامل مهم به حساب بیاورید.

صدای تکه های شکلات پس از خورد شدن با دندان باید تند و ترد باشد. از سوی دیگر باید در دهان به راحتی نرم شود و ناخالصی نداشته باشد.

دسته بندی