میوه خشک 

نمایش 1 - 30 از 30 محصول
نمایش 1 - 30 از 30 محصول

قیمت و خرید میوه خشک

مردمان از گذشته تا امروز به فکر طولانی تر کردن مدت نگهداری محصولات هستند. به همین سبب خشک کردن میوه و پدید آمدن میوه خشک بهترین گزینه برای داشتن میوه های متنوع در فصول مختلف است. میوه خشک ها یکی از برترین خشکبار می باشد.

در مسافرت که خرید میوه و شست و شوی آن امکان پذیر نیست میوه خشک یکی از بهترین گزینه ها است که بدن دچار فقر مواد معدنی و مغذی میوه قرار نگیرد.

این اتفاق ممکن است با نمک سود کردن، مربا کردن، در یخچال و فریزر قرار دادن خوراکی ها اتفاق بیفتد. اما درباره ی میوه ها به جز مربا و ترشی کردن برخی از آنها، باید به فکر دیگری می بود؛ به همین سبب خشک کردن میوه و پدید آمدن میوه خشک بهترین گزینه برای داشتن میوه های متنوع در فصول مختلف است.

چرا باید میوه خشک بخریم؟

با قرار دادن میوه در فریزر بافت میوه آسیب خواهد دید و طعم خود را از دست می دهد. علاوه بر جای گیری فراوان به هیچ وجه توصیه نمی شود که از این راه برای نگهداری میوه اقدام کنید.

زمان در گذر است و داشتن بعضی از میوه جات در فصل های مختلف امکان پذیر نیست. میوه خشک این خاصیت را دارد که تا مدت بیشتری میوه محبوبمان را داشته باشیم و از آن تغذیه کنیم.

در مسافرت که خرید میوه و شست و شوی آن امکان پذیر نیست میوه خشک یکی از بهترین گزینه ها است که بدن دچار فقر مواد معدنی و مغذی میوه قرار نگیرد.

اگر شما به ورزش هایی نظیر کوهنوردی و صخره نوردی علاقه مند هستید پس می دانید که شرایط حمل بار سنگین را ندارید و مصرف میوه برای بدن بسیار ضروری است؛ بدین ترتیب در اختیار داشتن مقداری میوه خشک می تواند شما را در سفر یاری کند.

اگر شما هم والدینی هستید که دائما دغدغه تغذیه سالم فرزندش را به دوش می کشد با خرید این خوراکی خوشمزه آنها را به خوردن میوه تشویق کنید. ضمن اینکه کوله ی بچه ها در فصل مدارس خالی از میوه نمی ماند.

چگونگی خشک کردن میوه ها

فرآیند خشک کردن میوه به این طریق است که ورقه های میوه با دستگاه های برقی و گازی خشک می شوند. در این روند آب میوه ها تبخیر می شود. همراه با تبخیر شدن آب میوه ها مقداری ویتامین ث نیز که محلول در آب است از بین می رود ولی نباید از باقی خواصی که در ورقه های خشک شده می ماند غافل بود.

در گذشته تعداد میوه هایی که خشک میشدند خیلی محدود بود. میوه هایی چون زردآلو، آلو خشکه، کشمش و توت. اما هم اکنون تنوع میوه خشک بسیار بیشتر شده است. این میوه ها شامل انبه، شلیل، هلو، نارگیل، کیوی، سیب، آناناس، پرتقال، توت فرنگی و... می شوند.

خواص میوه خشک

در میوه خشک مواد مغذی فیبر، آنتی اکسیدان و انواع مواد معدنی و ارگانیک پا برجا می مانند و با خشک شدن از بین نمی روند.

سیب خشک می تواند در هضم بهتر غذا موثر باشد. گلابی خشک با داشتن پتاسیم فراوان فشار خون را کاهش می دهد. زردآلوی خشک بینایی را بهبود می بخشد، چون سرشار از ویتامین آ است.

هلوی خشک خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کم می کند. کشمش یبوست را برطرف میکند و با افزایش جریان خون منجر به بهتر شدن کار دستگاه گوارش می شود.

راهنمای خرید میوه خشک

میوه ی خشک مرغوب را به راحتی می شود از نوع بی کیفیت آن تشخیص داد. در ابتدا دقت کنید که از فروشگاهی معتبر خرید می کنید.

بعد از آن طعم تازه میوه ها، ورقه های یک دست و یک اندازه، نداشتن افزودنی هایی مثل رنگ و اسانس و... می تواند نشانه های میوه خشک با کیفیت باشد.

دسته بندی