آجیل 

در هر صفحه
نمایش 1 - 16 از 37 محصول
نمایش 1 - 16 از 37 محصول

آجیل

آجیل جزء یکی از خوراکیهای خوشمزه و درجه یک به حساب می‌آید که در کشور ما هم از جایگاه ویژهای قرار دارد؛ البته علاوه بر این که در ایران این محصول بسیار محبوب است، کشورمان یکی از بهترین تولید کنندگان آن در سراسر جهان هست و در این زمینه دارای نام و اعتبار نیز می‌باشد. در ادامه می‌خواهیم شما را با این ترکیب بیشتر آشنا کنیم و انواع آن را به شما معرفی کنیم؛ در نهایت نیز توصیههایی برای خرید این محصول به شما ارائه خواهیم کرد.

آجیل چیست؟

آجیل ترکیب مخلوطی از چند نوع خشکبار است که به به دلیل تنوع سلیقهها می‌توان از میوه‌های خشک نیز در آن استفاده کرد. این خوردنی خوشمزه در ایران مدتها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و جزء پای ثابتی از میهمانیها و جشنهای با اصالت ایرانیان شده است. این مسئله به خصوص در دید و بازدیدهای نوروز و جشن شب چله به وضوح قابل دیدن است.

آجیلها علاوه بر اینکه می‌توانند برای مدتی شما را سرگرم کنند و با طعم خوشمزه خودشان به شما یک حس خوب هدیه بدهند، دارای مقادیر زیادی از ترکیبها مفیدی هستند که به سلامت انسان کمک می‌کند و باعث می‌شود بدن سالمتر، شادابتر و قویتری داشته باشید.

انواع آجیل

با توجه به تنوع و گوناگونی زیاد اقلیم‌های طبیعی مناطق مختلف در هر گوشه از کشور محصول و یا محصولاتی بیشتر مورد کشت قرار می‌گیرند و در بین بومیان منطقه از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. از این رو هزاران شیوه ترکیب آجیل و درست کردن آن وجود دارد که با تنوع خود هر سلیقهای را راضی می‌کند. این ترکیب شامل ارقام مختلفی مثل تبریزی، عربی، مشکل‌گشا، مخصوص، شیرین، شور، چهارمغز و ... می‌باشد؛ اما در ادامه می‌خواهیم شما را با چند مدل از معروفترین انواع این ترکیبات آشنا کنیم تا شما هم بدانید هر نوع آن چه خصوصیاتی و چه ظاهری دارد.

آجیل شور

در نوع شور این ترکیبات از تنقلاتی نظیر تخمه کدو، پسته، فندق، بادام هندی، بادام، بادام زمینی و... استفاده می‌شود. شاید بتوان گفت خوشمزهترین آجیل، آجیل شور است اما تنقلاتی که سطح خارجی آنها از نمک پوشانده شدهاند می‌توانند برای بدن به دلیل نمک زیاد تا حدودی مضر باشند و خاصیت کافی را نداشته باشند. در بین بعضی از موارد شما آجیلهایی را مشاهده می‌کنید که بسیار جذاب به نظر می‌رسند؛ اما گول این زرق و برق را نخورید. این آجیلها از نوع شور هم مضرتر هستند و می‌توانند مشکلاتی دنیا برای کبد انسان بوجود بیاورند.

آجیل شیرین

از تنقلاتی مثل فندق، گردو، کشکش، نقلک، نخود شکلاتی، پسته، توت خشک، تخمه و ... درست می‌شوند. این ترکیب نسبت به نوع شور آن از ضرر کمتری برخوردار هستند و مقادیر زیادی از پروتئینهای مفید را در خود جای می‌دهند. توجه داشته باشید در هنگام خرید، از نقل مقدار زیادی نخرید تا تعادل شکر در آجیل شما به اندازه باشد و به دلیل زیاد بودن شکر مضر نشود.

آجیل چهارمغز

چهارمغز معمولاً از مغز پسته، فندق، بادام و بادام هندی تهیه می‌شود و خود دو نوع خام و شور دارد. این آجیل نسبت به دیگر انواع آن بخصوص در حالت خام از خواص بسیار بیشتری برخوردار است و دارای مواد مضر نیست.

آجیل مشکل گشا

آجیل مشکل‌گشا صرفاً در مراسمات مذهبی و در بعضی از اعیاد به همراه توریهای زیبا مورد استفاده قرار می‌گیرد. باور شکل گرفته از دوران قدیم این است که خوردن این آجیل باعث برکت و خوش اقبالی می‌شود. در این نوع آجیل از کشمش، بادام، مغز گردو، برگ هلو، برگ خرما، مویز توت خشک، نقل، سنجد و پسته درست می‌شود و در نهایت در طوریهای رنگی طرح‌دار که معمولاً سبز هم هستند بسته‌بندی می‌شود.

خواص آجیل

این نوع تنقلات دارای خواص بسیار زیادی هستند و می‌توانند بسیاری از پروتئینها و مواد مغذی درجه یک و با کیفیت را برای بدن تأمین کنند. در ادامه به صورت جزئی هر محصول را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

فندق

این میوه کوچک و خوشمزه بسیار مفید هست و دارای خواصی مثل تقویت سیستم گوارش، مفید بودن برای سیستم قلبی عروقی و دارا بودن مقادیر مناسبی از آهن است. این میوه از مقدار زیادی فیبر برخوردار هست که خودش باعث سریع سیر شدن می‌شود و می‌تواند به عنوانی هدفی برای لاغری هم مورد استفاده قرار بگیرد. ویتامین E موجود در فندق استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و داشتن مغزی با آرامش بیشتر کمک می‌کند.

پسته

پسته یکی از اصلیترین عناصر هر آجیل است. این خوردنی خوشمزه به صورت تخصصی و در مقدار بالا در شهر رفسنجان کرمان کشت می‌شود؛ البته که فقط محدود به این منطقه نیست. شاید دانستن این نکته برایتان جالب باشد که میزان پتاسیم موجود در پسته با یک پرتقال برابری می‌کند! پسته خواص فراوان دارد و دارای انرژی زیادی هم هست. مقادیر مناسب آهنی که در پسته وجود دارد به بدن در امر خونسازیی و در کل افرادی که دارای بیماری کم خونی هستند کمک می‌کند. کالری زیاد موجود در پسته می‌تواند به افرادی نظیر دانش آموزان که دارای فعالیت زیاد ذهنی و یا فیزیکی هستند کمک زیادی بکند.

توت خشک

توت خشک شکل و شمایل استوانهای شکلی دارد و از دیر باز مورد توجه اطبا و داروسازان آن زمان بوده است. مصرف توت خشک در آجیل کم است؛ اما در بعضی ترکیب‌ها وجود دارد. این میوه کوچک و خوشمزه در ابتدا سفید است که پس از خشک‌شدن بسته به محیط و سرعتی که در آن خشک شده است، دارای رنگهای طلایی و یا قهوهای می‌شود. این طیف رنگی خود نشان‌دهنده شرایط خشک‌شدن هست؛ به عنوان مثال توت خشکی که پس از خشک شدن بسیار تیره هست و تا حدودی به سیاه می‌زند، در شرایط تا حدودی مرطوب و با دمپایی نه چندان بالا خشک شده است؛ اما توتی که به رنگ زرد و یا طلایی باشد در محیطی خشک و با دمای نسبتاً زیاد خشک شده است. توت خشک دارای مقادیری از روتینها است که از همین رو خوردن این میوه به افزایش مقاومت بدن در برابر سرطان روده کمک می‌کند. این محصول دارای خواص مختلف دیگری هم هست که می‌توان به کمک در به بدن در برابر از بین بردن کم خونی هم اشاره کرد.

انجیرخشک

انجیر خشک با ظاهر کوچک و جالبش دارای خواص زیادی هست. جدای از این خواص طعم خوب این میوه هم باعث شده است که در تهیه آجیل نیز از این میوه استفاده شود؛ البته خود این محصول به صورت مستقل دارای محبوبیت زیادی هست و به همراه چای صرف می‌شود. انجیر نیز دارای حجم زیادی از فیبر هست، فیبر زیاد موجود در انجیر باعث می‌شود وقتی شما احساس گرسنگی زیادی می‌کنید، تنها با خوردن چند انجیر احساس سیری کنید و تا مدتی گشنگی به سراغ شما نیاید. این میوه کوچک مقادیر زیادی از ویتامینهایی نظیر ویتامین A، ویتامین B1، ویتامین B2 و عناصر مختلفی نظیر پتاسیم، منیزیم، مس، آهن، فسفر و منگنز را در خود جای داده است. به علت این که انجیر میزان مناسبی کلسیم در خود جای داده، استفاده از آن برای کودکان در حال رشد توصیه می‌شود. انجیر خشک نسبت به انجیر تازه از کالری بیشتری برخوردار است و به همین دلیل دارای انرژی زیادی هست که می‌تواند پس از خورده شدن آن را در بدن شما آزاد کند.

تخم هندوانه

یکی از تنقلات که تقریباً همیشه در آجیل‌ هست، تخمه هندوانه است. تخمه هندوانه با سایز نسبتاً بزرگش از ظاهر خوبی برخوردار هست؛ اما معمولاً به علت سخت بودن زیاد پوستهاش زیاد مورد پسند افراد واقع نمی‌گیرد. این تخمهها همان دانه‌های درون هندوانه هستند که پس از تخلیه خشک می‌شوند و به دو صورت خام و تف داده به بازار عرضه می‌شوند؛ البته نژاد هندوانههایی که از آن‌ها تخمه هندوانه گرفته می‌شود تا حدودی با هندوانههایی که ما عموماً در تابستان میل می‌کنیم متفاوت هست. تخمه هندوانه مقدار زیادی از عنصر منیزیم را در خود جای داده است. از همین رو مصرف آن به دلیل مقادیر قابل توجه عنصر منیزیم موجود در آن باعث متوقف‌سازی روند پیری پوست صورت می‌شود. در صورت تداوم مصرف تخمه هندوانه، باعث حذف جوشها از صورت و داشتن پوستی با طراوت بیشتر می‌شود. این محصول نیز مثل انجیر از مقدار زیادی فیبر برخوردار هست که می‌تواند اشتها را کم کند و به مرور با تداوم مصرف به لاغری فرد کمک کند.

گردو

گردو یکی از تنقلاتی است که فقط در بعضی از انواع آجیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. گردو به دلیل داشتن مقدار زیادی امگا 3 به کارکرد بهتر ذهن کمک می‌کند. از طرفی مقادیر زیاد منگنز و مس موجود در گردو نیز می‌توانند گردو را تبدیل به یکی از مواد تأمین کننده این عناصر برای بدن کنند. به دلیل خواص زیاد گردو از این محصول در تولید کرِم و شامپو نیز استفاده می‌شود. مواد موجود گردوی آجیل قابلیت تثبیت‌کنندگی خوبی دارند که به رشد و تثبیت مو کمک می‌کنند و می‌توانند تا حدودی از پیری پوست نیز جلوگیری کنند.

بادام

یکی از تنقلات ارزشمند بادام است که باعث کاهش کلسترول در بدن می‌شود و می‌تواند تا حدودی به کسانی که دارای چربی خون هستند، کمک کند. علاوه بر این مصرف بادام باعث می‌شود تا فشار خون کاهش پیدا کند و از این رو برای کسانی که از فشار خون بالا رنج می‌برند، توصیه می‌شود. بادام برای نرمتر شدن سینه و در کل کمک به بهتر کار کردن سیستم تنفسی موثر است.

بادام هندی

یکی از اجزای بسیار خوشمزه و محبوب آجیل بادام هندی است که در اکثر این ترکیب‌ها هم وجود دارد. این محصول دارای مقادیر زیادی از مس است و خوردن باعث انعطاف بیشتر مفاصل و در کل سیستم خون‌رسانی می‌شود. بهتر است در نگهداری این محصول کوشا باشید و آن را برای مدت طولانی در فضای باز نگهداری نکنید.

راهنمای خرید آجیل

اگر آجیل خام خریداری کردهاید با استفاده از روش صحیح می‌توانید آن را به مدت حدودی دو ماه با طعم مناسب نگهداری کنید؛ اما اگر قصد خرید آجیل بو داده را دارید، سعی کنید مقداری خرید کنید که در همان بازه زمانی مراسم مد نظر مصرف بشود. در غیر این صورت پس از حدود دو هفته به مرور طعم آجیل عوض خواهد شد و امکان خراب شدن آجیل نیز بسیار بیشتر خواهد شد.

بهترین شیوه نگهداری این است که آجیل را در یک پلاستیک بدون دسته بزرگ بریزید و خوب آن را تکان دهید تا فضاهای خالی پر بشود. سپس هوا را خارج کنید و کل لبه به غیر از دو سانتی‌متر آن را چسب بزنید؛ سپس یک نی را داخل از همان قسمت داخل پلاستیک کنید و با کمک آن هوا را به بیرون بکشید. در آخر هم آن قسمت را چسب بزنید. این گونه داخل پلاستیک از هوا خالی می‌شود و آجیل علاوه بر اینکه مدت زمان بیشتری با کیفیت حفظ خواهد شد، طعم خود را نیز از دست نخواهد داد. در حالت عادی اکسیژن موجود در هوا با محصولات غذایی واکنش خواهد داد و به همین دلیل پس از مدتی محصولات عموماً کیفیت و طعم اولیه خود را نخواهند داشت.

نکته دوم نیز اینکه گاهی تولیدکنندگان برای بهتر نشان دادن کیفیت محصول از رنگهای مصنوعی استفاده کنند که برای بدن مضر می‌باشد. برای این که به این موضوع پی ببرید یک مشت آجیل را در دست بگیرید و مدتی نگهدارید تا کمی در دست عرق کند؛ سپس آن را خالی کنید و به دست خود نگاه کنید، اگر آجیل رنگ شده باشد دست شما هم رنگی خواهد بود.

سخن آخر در مورد آجیل

آجیل بسیار برای سلامتی و شادابی بدن مفید است و خوردن آن نیز حس خوبی را به انسان هدیه می‌دهد. قرار دادن این ترکیب در رژیم غذایی علاوه بر جذب فواید باعث دوری از بیماری‌های فراوانی می‌شود. در هنگام خرید، سعی کنید از برندهای معتبر خرید کنید زیرا آن‌ها هرگز اعتبار خود را برای پول بیشتر و سودجویی به خطر نمی‌اندازند؛ از طرف دیگر نیز خرید و فروش برندهای معتبر زیاد است؛ در نتیجه همیشه آجیل‌ها تازه هستند.