تخمه 

در هر صفحه
نمایش 1 - 30 از 49 محصول
نمایش 1 - 30 از 49 محصول

قیمت و خرید تخمه

از آنجایی که بسیاری از خوراکی ها را فقط می شود در ایران پیدا کرد تخمه هم با این گستردگی و با این محبوب بودن فقط در ایران پیدا می شود و سایر کشور ها به اندازه ی مردم ما به آن ارادت ندارند.البته افراد بسیاری در جهان هستند که طرفدار این دسته تنقلات از نوع آفتابگردانند و آن را جزوی از ضروریات تماشای فوتبال می دانند.

انواع متفاوتی تخمه در اطرافمان می یابیم که شامل هندوانه، ژاپنی، آفتابگردان و کدو می شود. لازم نیست برای پیدا کردن این مغز به سراغ کشور ژاپن بروید.

تخمه هندوانه

این نوع تخمه بر اساس رنگ و رسیدگی هندوانه می تواند طیفی از سفید تا سیاه باشد.

این نوع تنقلات منبعی غنی از پروتئین هستند و مقدار بالایی آهن و زینک در خود دارند.

از خاصیت بی نظیر آن تنظیم متابولیسم بدن، جلوگیری از ریزش مو، جبران کمبود آهن، کاهش چربی های مضر خون و رساندن ضروری ترین آمینه اسید ها به بدن است.

تخمه ژاپنی

لازم نیست برای پیدا کردن این مغز به سراغ کشور ژاپن بروید. خاستگاه آن روستای جابان در غرب دماوند درست در سه راهی دماوند فیروزکوه تهران است. در ابتدا به آن تخمه جابانی می گفتند و بعد تر برای راحتی در تلفظ کلمه جابان به ژاپن تغییر پیدا کرد.

مواد مغذی آن همانند نوع هندوانه است که در بالا شرح داده شد. این تخمه را برای لذیذتر شدن با روناس، نمک، گلپر و آب لیمو بو می دهند تا طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

از آنجایی که این تنقلات اغلب بو داده و شور هستند مصرف اش برای کسانی که فشار خون بالا و سطح بالایی از کلسترول خون را دارند ممنوع است و بهتر که با احتیاط نوع خام آن را مصرف کنند.

تخمه آفتاب گردان

این نوع تخمه را از گل های آفتابگردان برداشت می کنند. اولین گروهی که خوردن آن را کشف کردند مردم بومی آمریکا بودند. هم اکنون کشورهایی مثل اسپانیا، روسیه و چین از بزرگترین تولید کننده های آن هستند.

چربی و انرژی زایی آن بالاست و سرشار از پتاسیم و پروتئین است. ویتامین ای موجود در این شب چره خواص درمانی و دارویی آن را بالا برده است. خواصی نظیر: جلوگیری از رسوب کلسترول و انسداد رگ ها، آنتی اکسیدانی قوی، از بین بردن رادیکال های آزاد سرطان زا، حفاظت پوست در برابر اشعه مضر فرابنفش، جلوگیری از پیری پوست، کنترل عملکرد دی ان ای و ممانعت از ایجاد سلول های سرطانی و جذب بهتر کلسیم برای استخوان سازی.

تخمه کدو

این آجیل از دل کدو حلوایی یا کدو تنبل بیرون کشیده می شود. میزان فسفر، منیزیم، آهن، مس و منگنز در آن بالاست.

این مغز نیز مانند سایر دوستانش دارای خواص بیشماری است. برای مثال: کسانی که سطح کلسترول در خون شان بالاست از این مغز برای پایین آوردن آن استفاده کنند.

برای یاری رساندن به فعالیت مغز از تخمه کدو بهره ببرید. با وجود ویتامین ب و رساندن آن به بدن سیستم عصبی خود را تقویت کنید. با خوردن این مغز خوشمزه میزان استرس و اضطراب خود را کاهش دهید و یک خواب آرام را تجربه کنید. مصرف این آجیل نیاز پروتئین بدن را برطرف میسازد.

دسته بندی