معرفی انواع دمنوش سرماخوردگی

دمنوش سرماخوردگی

تامین کردن مایعات بدن در دوران سرماخوردگی بسیار مهم است. مصرف انواع دمنوش سرماخوردگی به کاهش احتقان و همچنین تسکین گلو درد کمک بسیار زیادی می کند. به همین دلیل شما باید بین انواع دمنوش های مناسب سرماخوردگی یکی از آنها را که انتخاب کنید و در این دوران برای بهبودی هرچه سریعتر میل نمایید. خواص ضد ویروسی انواع دمنوش های مناسب سرماخوردگی موجب می گردد که شما سریعتر سلامت خود را به دست بیاورید. برخی از انواع دمنوش های مناسب سرماخوردگی را در ادامه معرفی می کنیم.

برای سرماخوردگی چه دمنوشی بخوریم؟

شما باید بدانید که هر یک از انواع دمنوش سرماخوردگی مزیت ها و ویژگی های متنوعی دارند. برخی از انواع دمنوش های سرماخوردگی که می توانید برای درمان بیماری استفاده کنید عبارت است از :

دمنوش گزنه

دمنوش گزنه یکی از بهترین دمنوش هایی می باشد که برای درد گلو مزیت زیادی دارد. این نوشیدنی ویتامین ‌های زیادی دارد و به همین دلیل سیستم ایمنی را تقویت می کند. شما در دوران سرماخوردگی باید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید که دمنوش گزنه یکی از بهترین دمنوش های تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته می ‌شود.

دمنوش زنجبیل در کنار تکه های زنجبیل

دمنوش شیرین بیان

دمنوش شیرین بیان به عنوان یکی از دمنوش های ضد ویروس و ضد باکتری شناخته می ‌شود. برای مبارزه کردن با سرماخوردگی و آنفولانزا دمنوش شیرین بیان تاثیر زیادی دارد. از گیاه شیرین بیان در طب سنتی استفاده زیادی می کنند. تحقیقات نشان داده است که ریشه گیاه شیرین بیان برای جلوگیری کردن از تکثیر عوامل بیماری زا مزیت ‌های زیادی دارد. دمنوش سرماخوردگی شیرین بیان را شما می ‌توانید روزانه یک یا دو لیوان میل کنید تا سریعتر بهبودی لازم را به دست بیاورید.

دمنوش چای ترش

دمنوش چای ترش یکی دیگر از دمنوش های می باشد که شما برای درمان سرماخوردگی می توانید میل نمایید. چای ترش ویتامین های زیادی دارد و به همین دلیل بهتر است که در دوران سرماخوردگی روزانه ۳ فنجان چای ترش میل نمایید. این چای کافئین دارد و بر همین اساس شما با خیال راحت و بدون نگرانی که چرخه خواب تان دچار مشکل شود می توانید آن را میل کنید.

پیشنهاد مطالعه: “خواص چای ترش شامل چیست؟”

دمنوش نعناع فلفلی

یکی از مهم‌ترین ترکیباتی که در بسیاری از شربت های سرفه وجود دارد نعنا فلفلی می باشد. به همین دلیل شما باید بدانید که دمنوش نعنا فلفلی یکی از بهترین دمنوش های سرماخوردگی شناخته می شود. رایحه نعنا کمک می کند مسیرهای هوایی از گرفتگی خارج شوند و شما تنفس بهتری داشته باشید. نعنا فلفلی از جمله گیاهانی است که درد و التهاب را تا حد زیادی کاهش می ‌دهد. میل کردن دمنوش نعنا فلفلی برای بدن درد بسیار عالی است. این دمنوش را شما می توانید برای بهبود تنفس روزانه ۲ لیوان میل کنید تا سریعتر بیماری تان درمان شود.

 دمنوش زنجبیل

یکی از بهترین دمنوش هایی که برای سرماخوردگی پیشنهاد می شود دمنوش زنجبیل است. دمنوش زنجبیل کمک می‌ کند که سینوس‌ های شما باز شود و سریعتر بتوانید بهبودی خود را به دست بیاورید. ریشه زنجبیل برای درمان این بیماری و آنفولانزا تاثیر زیادی دارد. دمنوش زنجبیل را شما می ‌توانید برای بهبود حالت تهوع میل نمایید. تهیه کردن این دمنوش بسیار آسان می باشد.

دمنوش گل گاوزبان

دمنوش گل گاو زبان نیز از جمله دمنوش هایی است که برای درمان سرماخوردگی مفید می باشند. این دمنوش بسیار خلط آور است.

دمنوش چای سبز

چای سبز را به عنوان یکی از سالم ترین نوشیدنی ها می شناسند که آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های زیادی دارد. آنتی اکسیدان برای نابودی انواع باکتری ها تاثیر زیادی دارد و شما می توانید چای سبز را به عنوان یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان میل کنید. چای سبز برای درمان درد قفسه سینه و بیماری های خود ایمنی مزیت ‌های زیادی خواهد داشت که بسیاری از افراد به دلیل همین مزیت ها از چای سبز استفاده می کنند. حساسیت هایی که موجب درد گلو می شود با استفاده از چای سبز از بین می رود.

چای سبز

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه از دیگر دمنوش های مناسب سرماخوردگی به شمار می‌ رود. دمنوش بابونه و بخور کردن آن موجب می شود که مشکلات تنفسی تان کاهش پیدا کند. طبق تحقیقاتی که روی دمنوش بابونه انجام شده است محققان به این نتیجه رسیده ‌اند که این دمنوش خواص ضد باکتریایی دارد و برای درمان کردن عفونت هایی که مربوط به سرماخوردگی است گزینه مناسبی می باشد. شما می توانید دمنوش بابونه را روزانه دو فنجان میل کنید تا سریعتر بهبودی لازم را به دست بیاورید.

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد برای درمان سرماخوردگی خود به دنبال روش های طبیعی که بدون دارو باشد هستند. میل کردن دمنوش مناسب برای این بیماری یکی از گزینه‌ هایی می باشد که شما می توانید جهت درمان آنفولانزا و سرماخوردگی در نظر داشته باشید. هر یک از انواع دمنوش سرماخوردگی دارای آنتی اکسیدان های زیادی هستند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند تا التهاب و میکروب های بدن کاهش پیدا کند. در این صورت گلو درد و دیگر عوارض این بیماری که برای فرد به وجود آمده است به زودی از بین می رود.

مقالات مرتبط