چای و نمک برای عفونت دندان چه خواصی دارد؟

دو استکان چای و قوری حاوی چای

امروزه بسیاری از افراد برای درمان عفونت دندان ترجیح می دهند که از روش های سنتی استفاده کنند. استفاده از چای و نمک برای عفونت دندان یکی از بهترین روش ها به شمار می رود. چای و نمک هر یک به صورت جداگانه مزیت های زیادی را برای درمان عفونت دندان به خود اختصاص داده اند. برخی از نکاتی که مربوط به استفاده از چای و نمک برای بهبود عفونت دندان است را در ادامه بیان می کنیم.

نحوه استفاده از چای و نمک برای عفونت دندان

چای و نمک هر یک به صورت جداگانه مزیت های زیادی برای درمان عفونت دندان دارند. نحوه استفاده از این دو ماده به این شرح است :

قرقره کردن آب نمک ولرم

زمانی که شما دندان خود را می کشید احتمال دارد محیط را برای رشد عفونت های دندانی فراهم کنید. در واقع باید بدانید که اگر به خوبی برخی از نکات مهم مربوط به مراقبت از دندان را در نظر نگیرید نمی توانید از دندان های خود مراقبت نمایید. شما بعد از کشیدن دندان باید یک روز صبر کنید و پس از یک روز دهان تان را با آب نمک قرقره نمایید. شما می توانید یک محلول آب نمک ولرم را آماده کنید و هر روز قرقره نمایید.

برای اینکه لخته های خون از درون دهان شما خارج شود باید چندین بار آب نمک را درون دهان خود بچرخانید. دهان خود را باید ۴ الی ۵ بار با استفاده از آب نمک قرقره کنید. بعد از هر وعده غذایی اگر این کار را انجام دهید عفونت های دندان را از بین می برید. توصیه می کنیم که پیش از خواب هم این روش را انجام دهید. چای و نمک برای عفونت دندان توسط بسیاری از افراد برای درمان عفونت مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از چای کیسه ای

یکی از مهمترین موادی که درون چای وجود دارد تانیک اسید می باشد. بسیاری از افرادی که دندان خود را  می کشند دچار خونریزی شدید می شوند. آنها باید بهترین راه حل را برای رفع خونریزی به کار بگیرند. از آنجایی که چای دارای تانیک می باشد بهترین روش برای جلوگیری از خونریزی دندان می باشد. در واقع باید بدانید که تانیک را به عنوان یکی از بهترین اقباض کننده های خون می شناسند. در صورتی که شما بعد از کشیدن دندان خونریزی شدید داشتید بهتر است از چای کیسه ای استفاده کنید.

برای استفاده از چای کیسه ای باید چای را روی دندان های خود فشار دهید تا خونریزی تمام شود. برای اینکه چای کیسه ای خونریزی را متوقف سازد شما باید حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آن را روی دندان های خود بگذارید. همچنین شما باید بدانید که از چای برای درمان عفونت دندان به صورت نوشیدنی هم استفاده می کنند. در واقع شما می توانید با نوشیدن چای سرد به درد دندان های خود خاتمه دهید. البته که باید بدانید گذاشتن چای روی دندان اثربخش تر می باشد.

اگر شما نمی خواهید از چای کیسه ای استفاده کنید می توانید مقداری چای خشک را درون کیسه بریزید و آن را روی دندان های خود بگذارید. دقت داشته باشید که اثربخش تر بودن چای و نمک برای عفونت دندان باید آنها را به صورت مستقیم مورد استفاده قرار دهید.

مقاله مرتبط :” انواع چای

جمع بندی

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که چای و نمک برای عفونت دندان توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد. شما از نمک برای عفونت دندان و چای می توانید روزانه یک الی دو بار استفاده کنید تا عفونت دندان خود را درمان کنید. خواصی که این دو ماده دارند باعث بهبودی مشکلات دندان می شود؛ همچنین چای باعث بهبود خونریزی بعد از کشیدن دندان  می شود.

 

مقالات مرتبط