گلابی

خرید گلابی

محصول جدید

290,000 تومان

  • 100 گرم
  • 200 گرم
  • 300 گرم
  • 500 گرم

- +

 
اطلاعات بیشتر

گلابی نوعی خشکبار است. گلابی تازه از کیفیت مطلوبی برخوردار است  و انواع مختلفی دارد. آنها ظاهر زیبا و طعم خوبی دارند و می توانند مدت زمان طولانی تازه بمانند. 

گلابی، میوه شیرین و زنگوله ای است که می تواند ترد یا نرم مصرف شود. گلابی ها نه تنها خوشمزه هستند ، بلکه از نظر علمی ثابت شده است که مزایای زیادی دارند.

گلابی انواع مختلفی دارد. گلابی های بارتلت، گلابی های آنژو، گلابی آنژو قرمز، گلابی کره ای فرانسوی وگلابی بوسک از محبوب ترین ها هستند. در سراسر جهان حدود 100 نوع آن گلابی رشد می کند.

خواص گلابی

گلابی منبع بسیار خوبی از فیبر محلول و نامحلول است که برای سلامت دستگاه گوارش ضروری است. یک گلابی متوسط (178 گرم) ، 6 گرم فیبر را داراست.این مقدار 22 درصد فیبر مورد نیاز روزانه بدن است.

مفید برای روده

به طور قابل توجهی ، فیبر ممکن است به رفع یبوست کمک کند. در یک مطالعه 4 هفته ای ، 80 بزرگسال مبتلا به این بیماری روزانه 24 گرم پکتین - نوعی فیبر موجود در میوه - دریافت کردند. مشکل یبوست آنها بهتر شد و سطح باکتریهای سالم روده افزایش یافت.

مفید برای قلب

آنتوسیانین ها به بعضی از گلابی ها رنگ قرمز یاقوتی می دهند. این ترکیبات مسلامت قلب را بهبود بخشیده و رگهای خونی را تقویت می کنند.

اگرچه تحقیقات خاصی در مورد آنتوسیانین های گلابی مورد نیاز است ، اما مطالعات زیادی نشان می دهد که مصرف زیاد غذاهای غنی از آنتوسیانین با کاهش خطر بیماری قلبی در ارتباط است . 

گلابی با پوست سبز دارای لوتئین و زاگزانتین است.بسیاری از این ترکیبات گیاهی مفید در پوست گلابی متمرکز شده اند.گلابی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان های پروسیانیدین سفتی در بافت قلب را کاهش می دهند ، کلسترول LDL (بد) را کاهش داده و کلسترول HDL (خوب) را افزایش می دهند.  پوست گلابی حاوی یک آنتی اکسیدان مهم به نام کوئرستین است که تصور می شود با کاهش التهاب و کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی مانند فشار خون بالا و سطح کلسترول مرتبط است.

کاهش سکته مغزی

مصرف منظم گلابی و سایر میوه های گوشت سفید، باعث کاهش سکته مغزی می شود. یک مطالعه 10 ساله بر روی بیش از 20،000 نفر مشخص کرد که هر 25 گرم میوه گوشت سفید که روزانه خورده می شود 9٪ خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.

خواص  دیگر  گلابی عبارت اند از: خواص ضد التهابی ، ضد سرطانی ، کاهش خطر دیابت ، کاهش وزن.

28 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی