لیمو ترش

خرید لیمو ترش

محصول جدید

234,500 تومان

  • 100 گرم
  • 200 گرم
  • 300 گرم
  • 500 گرم

- +

 
اطلاعات بیشتر

لیموترش خشک شده نوعی خشکبار است. این خشکبار سرشار از ویتامین C ، فیبر و ترکیبات مختلف گیاهی مفید هستند. لیموها حاوی چربی و پروتئین بسیار کمی هستند. آنها عمدتا از کربوهیدرات (10٪) و آب (88-89٪) تشکیل شده اند.یک لیمو متوسط فقط حدود 20 کالری تأمین می کند.

مواد مغذی

کربوهیدرات

کربوهیدراتهای موجود در لیمو در درجه اول از الیاف و قندهای ساده مانند گلوکز ، فروکتوز و ساکارز تشکیل شده اند.

فیبر

فیبر اصلی موجود در لیمو، پکتین است.فیبرهای محلول مانند پکتین می توانند با کاهش سرعت هضم شکر و نشاسته ، سطح قند خون را کاهش دهند.

فواید لیمو

کمک به سلامتی قلب

لیمو منبع خوبی از ویتامین C است.یک لیمو حدود 31 میلی گرم ویتامین C تأمین می کند که 51٪  مصرف روزانه را تامین می کند. تحقیقات نشان می دهد که خوردن میوه ها و سبزیجات سرشار از ویتامین C خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را کاهش می دهد.

با این حال ، فقط ویتامین C نیست که برای قلب شما مفید است. فیبر و ترکیبات گیاهی موجود در لیمو همچنین می تواند به طور قابل توجهی برخی از عوامل خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داد که خوردن روزانه 24 گرم عصاره فیبر مرکبات به مدت یک ماه، سطح کلسترول خون را کاهش می دهد.

کمک به کنترل وزن

لیموها اغلب به عنوان یک ماده غذایی برای کاهش وزن تبلیغ می شوند ، و چند نظریه برای آن وجود دارد.یک نظریه رایج این است که فیبر محلول پکتین موجود در آنها در معده شما منبسط می شود و به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید.

نظریه دیگر نشان می دهد که ترکیبات گیاهی موجود در لیمو ممکن است به کاهش وزن کمک کند.تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات گیاهی موجود در عصاره های لیمو ممکن است به چندین روش در جلوگیری و یا کاهش وزن کمک کند.

جلوگیری از ابتلا به بیماری سنگ کلیه

سنگ کلیه توده های کوچکی است که با متبلور شدن مواد زائد و جمع شدن در کلیه ها ، تشکیل می شود.سنگ کلیه بیماری رایجی است و افراد مبتلا، اغلب به طور مکرر مبتلا می شوند.

اسید سیتریک ممکن است با افزایش حجم ادرار و افزایش pH ادرار ، در جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه کمک کند. فقط 125 میلی لیتر آب لیمو در روز ممکن است اسید سیتریک کافی برای جلوگیری از تشکیل سنگ در افرادی که قبلاً آنها را داشته اند فراهم کند.

برخی دیگر از مطالعات همچنین دریافتند که لیموناد به طور موثری از سنگ کلیه جلوگیری می کند ، اما به مطالعات بیشتری نیاز است.

از دیگر فواید لیمو می توان به  بهبود کم خونی، کاهش خطر سرطان و سلامت گوارش اشاره کرد.  باید توجه داشته باشد که با مصرف لیمو خشک یا چیپس لیمو هم می توانید از خواص آن بهرمند شوید.

28 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی