بلوبری

خرید بلوبری

محصول جدید

658,500 تومان

  • 100 گرم
  • 200 گرم
  • 300 گرم
  • 500 گرم

- +

 
اطلاعات بیشتر

میوه ی خوش رنگ بلوبری را با نام هایی چون سیاه گیله، تمشک آبی، توت آبی یا زغال اخته آبی نیز می شناسیم. درخت بلوبری بومی قاره ی آمریکا است اما در دهه های اخی در قاره ها و کشور های دیگر نیز تولید می شود. اما در سراسر جهان ایالات متحده آمریکا از بزرگترین تولید کننده زغال اخته آبی به شمار می رود.

بلوبری از میوه های گران قیمت به حساب می آید اما با اسانس آن در انواع پودر ژله ها، شکلات و تنباکو آشنا هستیم. بلوبری ها اکثرا خشک شده به فروش می رسند زیرا نگهداری و حمل و نقل آن ها سخت است. یک میوه ی حساسی است که تازه ی آن را در فروشگاه های بسیار خاص پیدا می کنید.

مواد مغذی بلوبری:

بلوبری ها که جزء خشکبار هستند خواص بسیاری دارند زیرا مواد مغذی و ویتامین های بسیاری در این میوه خوش رنگ و لعاب تجمع یافته است. ویتامین کا و ث از جمله ویتامین هایی هستند که در این میوه ی ریز اما خوشمزه پیدا می شوند. زغال اخته آبی فیبر بالایی دارد و در آن مواد معدنی چون منگنز پیدا می شود. بلوبری به لحاظ داشتن آنتی اکسیدان ها غنی است و در آن گالیک اسید، لوتئین و... یافت می شود.

خواص بلوبری:

در متن زیر به چندین خاصیت بلوبری اشاره می کنیم که قطعا شما را شگفت زده خواهند کرد.

  •        جلوگیری از بروز سرطان: زغال اخته ی آبی با خواص بی نظیرش از بروز سرطان های مختلف جلوگیری می کند. علاوه بر آن برای افرادی که با این بیماری درگیر هستند نیز مفید است زیرا باعث کند شدن روند متاستاز سلول های سرطانی می شود.
  •        کاهش بیماری های دستگاه گردش خون: بلوبری هم مانند سایر میوه ها و سبزیجات در سلامت دستگاه ها و ارگان های بدن نقش دارد. این میوه برای کسانی که مشکلات قلبی عروقی دارند یا به مصرف سیگار اعتیاد دارند بسیار مفید است.
  •        تقویت سلول های عصبی: مطالعات نشان داده اند که این میوه در کارکرد صحیح سلول های عصبی بسیار موثر و مفید است. علاوه بر این از بروز و پیشرفت بیماری نظیر آلزایمر جلوگیری به عمل می آورد.
  •        کمک به دستگاه هضم: عموما خوراکی هایی که فیبر دارند به عنوان پاک کننده دستگاه هضم به شمار می روند. به همین منظور بلوبری نیز به دستگاه گوارش و هضم راحت غذا کمک می کند. علاوه بر آن احساس سیری در افراد به وجود می آورد و برای حفظ تناسب اندام از بهترین گزینه هاست.
  •        کاهش روند پیری پوست: بلوبری با خاصیت آنتی اکسیدانی و ویتامین هایی که در خود دارد از پیر شدن پوست جلوگیری می کند و شما را جوان تر از سن تان نشان می دهد.

5 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی