مغز صنوبرنمکی

خرید مغز صنوبرنمکی

محصول جدید

4,814,000 تومان

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم

- +

 
اطلاعات بیشتر

مغز چلغوزه شور :

چلغوز، چلغوزه یا تخم صنوبر یکی از دانه های آجیلی است که همانند پسته و بادام سرشار از مواد مغذی است.چلغوز بومی کشورهای پاکستان، افغانستان و هیمالیا است.طبع چلغوز گرم و خشک است.

 چلغوز دانه ای پر چرب و سرشار از اسید های چرب غیر اشباع مفید و همچنین اسید های آمینه ضروری برای بدن است.چلغوز غنی از ویتامین های A،E و K می باشد که موجب تقویت پوست و مو می گردد.همچنین سرشار از آهن است که سبب افزایش گلبول های قرمز بدن می شود و ویتامین B3 موجود در آن سبب شادابی روح و تقویت حافظه می گردد.  چلغوز سرشار از تک چربی اشباع نشده است. این نوع چربی علاوه بر کاهش کلسترول حون، موجب حفاظت از سرخرگ ها از هرگونه آسیب و در نتیجه خواص چلغوز باعث جلوگیری از حملات قلبی می شود.هم چنین چربی تک اشباع نشده، آهن، و پروتئین موجود در چلغوزه به افزایش سطح انرژی بدن کمک می نماید. مصرف روزانه‌ی چلغوز می‌تواند به کنترل دیابت نوع ۲ کمک کند. هم‌چنین، مصرف این دانه‌ از بروز مشکلات مرتبط نظیر اختلال بینایی و سکته‌ی مغزی پیشگیری می‌کند. در این نوع محصول، تخم صنوبر پس از فرآوری و برشته شدن با محلول نمک مخلوط می گردد.

خواص منحصر به فرد و ویژه:

  1. رفع سنگ مثانه
  2. تقویت سیستم ایمنی بدن
  3. افزایش عملکرد مغز و تقویت حافظه
  4. ایجاد حس سیری و جلوگیری از افزایش وزن
  5. متعادل نمودن فشارخون بدن (به لحاظ غنی بودن از پتاسیم و منگنز)

محدودیت مصرف:

مصرف حدود ۱۵ الی ۲۰ عدد (حدود ۳۰ گرم) چلغوز در طول روز بی ضرر است.مصرف میزان مناسب آن معمولا مشکل خاصی را ایجاد نمی کند.

2 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی