پسته فندقی خام

خرید پسته فندقی خام

اتمام موجودی

محصول جدید

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم
 
اطلاعات بیشتر

پسته فندقی خام:
پسته یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف ترین انواع آجیل می باشد که دارای خواص بسیاری می باشد.طبع پسته گرم و خشک است. عمده ترین مرکز تولید پسته در ایران استان کرمان و شهرستان رفسنجان می باشد. در حالت کلی چهار نوع پسته وجود دارد:پسته اکبری، پسته احمد آقایی،پسته کله قوچی و پسته فندقی.
پسته فندقی به لحاظ ظاهری گرد می باشد و از سایر ارقام کوچک تر است. این پسته خوشمزه به دلیل آنکه کوچک تر از سایر ارقام پسته است، قیمت مناسب تری دارد و حجم ویژه ای از خرید و همچنین صادرات پسته را به خود اختصاص داده است.
پسته یکی از مغذی ترین آجیل ها می باشد که حاوی کربوهیدرات، پروتئین،چربی مفید، اسید آمینه و فیبرهای رژیمی است و همچنین غنی از مواد معدنی، پتاسیم، آهن ، کلسیم، منیزیم و روی است. از لحاظ غنی بودن از ویتامین ها نیز پسته غنی از ویتامین های آ، ب ، فولات، کولین و تیامین است و در حالت کلی به عنوان یک آجیل خوشمزه و در عین حال مقوی نقش مهمی را در رژیم غذایی روزانه دارد. پسته به تقویت مغز و ذهن و تقویت معده کمک شایانی می نماید و جهت درمان اسهال و همچنین تسکین سرفه مفید است.

خواص منحصر به فرد و ویژه:
1. کمک به بهبود سلامت قلب
2. کمک به سلامت و تقویت پوست و مو
3. کمک به بهبود هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش
4. تقویت سیستم ایمنی بدن و محافظت از نورون ها و عصب
5. کمک به جذب آهن و درمان کم خونی ناشی از فقر آهن (بسیار مفید جهت بانوان باردار و شیرده)

محدودیت مصرف:
مصرف مقدار مناسب پسته برای عموم مردم مشکل خاصی را ایجاد نمی کند، اما افرادی که دارای چربی خون بالا هستند بهتر است در مصرف آن احتیاط نمایند.همچنین مصرف پسته برای افرادی که مبتلا به مشکلات نارسایی کبد هستند و افراد مبتلا به نقرس و ناراحتی کلیه مضر می باشد.

3 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی