حاجی بادام

خرید حاجی بادام

اتمام موجودی

محصول جدید

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم
 
اطلاعات بیشتر

حاجی بادام:

شیرینی حاجی بادام یکی از تنقلات و به عنوان یکی از شیرینی های سنتی و مخصوص به ایران شناخته می شود. ترکیبات غنی و بسیار خوشمزه این خوراکی را به یکی از شیرینی های بی نقص تبدیل کرده است. این شیرینی بومی بخش هایی از مرکز کشور ما مثل استان یزد و یا منطقه نایین است و اما از سراسر ایران خواهان و طرفدار دارد.

نیم نگاهی به نام حاجی بادام:

فلسفه ی ترکیب این دو کلمه و نامیدن این شیرینی خوش طعم به حاجی بادام خیلی هم پیچیده و سخت نیست. کلمه ی دوم یعنی بادام نشان از وجود مغز بادام در این خوراکی دارد. اما کلمه ی حاجی داستان جالبی  را به دنبال خود می کشاند. زمانی که حاج خلیفه به سفر مکه مشرف می شدند برای توشه ی میان راه خود کمی از شیرینی معروف یزد یعنی شیرینی بادامی با خود می برند. پس از انجام حج وقتی حاج خلیفه به دیار خود باز می گردد، کمی از این شیرینی ها در جیب لباس ایشان مانده بود؛ بنابراین به اصطلاح می گویند که این شیرینی ها نیز حاجی شده اند. از آن روز این خوراکی خوشمزه با نام حاجی بادام در بین همگان شناخته می شود.

ترکیبات شیرینی حاجی بادام:

اگر بخواهیم یکی از شیرینی های مقوی در ایران را نام ببریم باید به همین حاجی بادام خودمان اشاره کنیم. حاجی بادام بر اساس مواد مورد استفاده اش برای تولید، خواص بی نظیر و طعم شاهکاری دارد. در این شیرینی به خصوص مغز بادام، آرد نخودچی، آرد گندم، شکر آسیاب شده، پودر قند، تخم مرغ مایع پاستوریزه، هل و جوز هندی به کار می رود. تمام مواد اولیه دارای ارزش غذایی بالایی هستند و برای بدن انسان مفید واقع می شوند.

مزیت شیرینی حاجی بادام:

کسانی که به گلوتن حساسیت دارند می توانند از این شیرینی با مشورت پزشک بهره ببرند. حتی خودتان در خانه می توانید بدون استفاده از آرد گندم این شیرینی مطلوب را درست کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

خواص حاجی بادام:

حاجی بادام بی نهایت خاصیت دارد. در متن زیر به انواع خاصیت آن می پردازیم.

  1.     جوز هندی مورد استفاده در این شیرینی به تنهایی باعث تسکین درد های مفصلی و روماتیسمی می شود.
  2.     چربی های اشباع نشده موجود در آن برای بدن سالم و مفید است.
  3.     ویتامین ای که در بادام وجود دارد به این خوراکی خاصیت ضد پیری پوست را ارمغان می بخشد.
  4.     آردی که در ترکیبات آن یافت می شود، از اسهال جلوگیری می کند.
  5.     این شیرینی با ترکیبات مفیدش از خراش دیدن دستگاه هضم جلوگیری می کند و پوستی شفاف را به شما هدیه می دهد.

12 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی