سوهان عسلی کنجدی خجسته

خرید سوهان عسلی کنجدی خجسته

505

محصول جدید

135,000 تومان

- +

 
اطلاعات بیشتر

سوهان عسلی کنجدی:

سوهان ها جزئی از تنقلات روزمره و مقوی برای بدن هستند. اگرچه با مقدار زیادی کالری و انرژی رو به رو خواهیم بود اما نباید از دیگر خواص آن ها چشم پوشی کرد. در مصرف سوهان باید اعتدال را رعایت کنیم تا خللی در سلامتی ما به وجود نیاید.

فرق سوهان عسلی کنجدی با سوهان تساژ:

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که در این دو سوهان چه تفاوت هایی وجود دارد. همان طور که از شکل آن ها معلوم است سوهان تساژ متخلخل است و فضای خالی بسیاری دارد. همچنین یک تکه و سالم بسته بندی می شود. در حالی که سوهان عسلی کنجدی لقمه ای است و هنگام مزه مزه کردن غالبا طعم عسل حس می شود.

به لحاظ قیمتی سوهان عسلی کنجدی از قیمت بیشتری برخوردار است. این اتفاق به علت مقدار بیشتر و سنگین تر بودن بسته های سوهان است.

خواص و ارزش غذایی کنجد:

کنجد جزو یکی از پرخاصیت ترین دانه های گیاهی است. روغن موجود در این دانه ها بسیار مقوی و برای بدن مفید هستند. هر دانه ی کنجد حاوی مقادیر بسیار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی است. این مواد مغذی شامل ویتامین B6، تیامین، نیاسین، مس، منیزیم، آهن، کلسیم، فسفر، سسامولین و سسامیناند است. کنجد سطح کلسترول خون را پایین می آورد و به طبع باعث عملکرد سالم و صحیح دستگاه گردش خون می شود.

خاصیت آنتی اکسیدانی کنجد را خاص کرده است و آهن موجود در آن از کم خونی جلوگیری می کند. بافت ماهیچه قلبی و در کل استخوان های بدن با خوردن دانه های کنجد و استفاده از کلسیم آن تقویت می شوند. ساختار شیمیایی آن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند تا در برابر انواع بیماری ها مقاومت نشان دهد. میزان فیبری که در کنجد نهفته است به باعث پاکسازی دستگاه گوارش و حفظ تناسب اندام می شود.

خواص دارویی عسل:

از خواص دارویی و درمانی عسل هم هرچه بگوییم باز کم است اما در متن زیر به تعدادی از آن می پردازیم:

عسل به خودی خود بسیار مقوی و ارزش غذایی بالایی برخوردار است؛ به طوری که در قرآن از آن یاد به عنوان یک ماده غذایی مهم یاد شده است.

عسل به علت وجود آهن، کلسیم، سدیم، کلر، فسفات،  پتاسیم و منیزیوم است. قرن ها مطالعه بر عسل و خواص آن نشان می دهد که این ماده ی گرانبها خاصیت ضد باکتری دارد و اگر ناخالصی نداشته باشد هیچگاه فساد پیدا نمی کند. اگر  زخم معده دارید عسل در درمان آن معجزه می کند و اگر سرماخورده اید یا ضعف سیستم ایمنی دارد از عسل حتما تغذیه کنید.

هشدار:

 فرآورده های عسلی اگرچه با خود عسل تهیه شده اند اما حتما مقدار گلوکز آن ها دستخوش تغییر شده است؛ پس در مصرف سوهان عسلی کنجدی حتما اعتدال را رعایت کنید و بیماران دیابتی قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

11 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی