ذرت خام

خرید ذرت خام

محصول جدید

28,000 تومان

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم

- +

 
اطلاعات بیشتر

ذرت:

ذرت ها در واقع یک نوع دانه های خوراکی هستند که مدت ها با باور غلط، آن را سبزیجات دانسته ایم. ذرت تقریبا در تمام نقاط جهان کاشت و برداشت می شود. ارزش غذایی ذرت بالاست و مواد مغذی موجود در دانه های آن برای بدن مفید است.

محتویات دانه های ذرت:

درون دانه های درخشان ذرت ویتامین های بی نظیری چون ث، آ و ب یافت می شود.همچنین از میزان فیبر، کلسیم، آهن، نشاسته، پتاسیم و املاح معدنی بالایی نیز برخوردار است. در آزمایشگاه های گیاه شناسی نشان داده شده که قسمت اعظمی از دانه ها را نشاسته تشکیل داده است.

خواص دانه های ذرت:

  •        با توجه به ویتامین ب موجود در دانه های ذرت، این گیاه به رشد بهتر جنین و کودکان کمک می کند.
  •        تیامین (ویتامین ب3) باعث بهبود عملکرد نورون ها یا همان سلول های عصبی می شود.
  •        کالری دانه های ذرت بالاست؛ به همین دلیل مصرف آن به افزایش وزن منجر می شود.
  •        سیستم ایمنی بدن با دانه های ذرت تقویت و از بروز بسیاری از بیماری جلوگیری می کند.
  •        ذرت املاح معدنی بدن را به خوبی رفع نیاز می کند.

روش های مصرف دانه ذرت:

از نشاسته ذرت آرد تهیه می شود که بسیار مقوی خوب است. همچنین از دانه های آن روغن استخراج می شود که برای بدن ضرر کمتری دارد. از دانه های ذرت آب پز می توان در سالاد، سوپ و... استفاده کرد. همچنین دانه ذرت خام که با آن تنقلاتی چون پاپ کورن درست می کنند محبوب دل خیلی از مردم است.

دانه ذرت خام:

حتما برای یک بار هم که شده در خیابان ها یا بوفه های سینما هوس یک ظرف بزرگ پاپ کورن کرده اید، یا زمانی که فیلم مورد علاقه یا مسابقه ی محبوبتان در حال پخش است. اینجور وقت ها با مبلغ کمتری هزینه اما به طور کاملا بهداشتی و خانگی، پاپ کورن مورد علاقه خودتان را از دستور آشپزی هایی که در اینترنت پیدا می شود تهیه و از خوردن آن لذت ببرید. پاپ کورن هایی که در خانه درست می شوند افزودنی های ناسالم و مضر و همچنین ماده نگهدارنده ندارند.

نکته پایانی:

در مورد این که پاپ کورن شما هم مثل تنقلات بیرونی خوشمزه و پف کرده شود باید به دانه ذرت خامی که خریداری می شود، دقت کنید. ذرت خام باید خوب خشک شده باشد تا در روغن و قابلمه پف کند. همچنین دانه های قدیمی که به طور فله خریداری می کنید کهنه شده اند و پف فیل خوبی را به شما تحویل نمی دهند.

دانه ذرت خام موجود در زربار تازه اما خوب خشک شده هستند تا در کمترین زمان برای شما ارسال شوند.

 

22 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی