بادام سوخته

خرید بادام سوخته

اتمام موجودی

محصول جدید

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم
 
اطلاعات بیشتر

بادام سوخته:

بادام سوخته از دیگر تنقلات خوشمزه ی ما ایرانیان است که طعم نوستالژی آن خاطرات کودکی را برای ما تداعی می کند. در این نوع خوراکی برای دسر بسیار مناسب است و یکی از مواردی است که می تواند جایگزین قند و نبات شود و تلخی چای را با طعم شیرین خود از بین ببرد.

این خوراکی برای کودکانی که آجیل را به تنهایی نمی خورند و یا مشتاق هستند که به بهانه ی چای، قند زیادی مصرف کنند، می تواند مناسب باشد. گرچه باید در مصرف اعتدال را رعایت کرد.

بادام سوخته چگونه تهیه می شود؟:

یکی از سوالات متعدد مشتریان این است که محتویات بادام سوخته چیست و چه چیزی باعث طعم دلپذیر آن است؟ باید بگوییم تهیه بادام سوخته خیلی سخت نیست و تنها فوت کوزه گری که در تولید آن استفاده می شود به اندازه بودن مواد اولیه است.

محتویات بادام سوخته شامل بادام، گلاب، کره و شکر است. این ترکیب های ساده و دم دستی با یکدیگر خوراکی لذیذی می سازند که تصورش را نمی کنید. برای شروع در کارخانجات به میزان لازم گلاب و شکر را با یک دیگر مخلوط می کنند تا بافتی خمیری و یک دست پیدا کند. شکر و گلاب مخلوط شده را روی حرارت مستقیم می گذارند تا ترکیب این دو با یک دیگر به حالت مایع در بیاید. این مخلوط آنقدر می جوشد تا غلیظ شود. زمانی که غلیظ شد و به رنگ مورد نظر رسید، مقدار بادامی که از قبل آماده کرده اند را به آن اضافه می کنند و هم می زنند؛ به طوری که تمام بادام ها با مایع در تماس باشند.

در مرحله ی آخر کره را به محلول اضافه می کنند و تا آب شدن کامل آن صبر می کنند؛ سپس حرارت را حذف می کنند و مخلوط بادام و شکر را روی کاغذ های روغنی پخش می کنند تا خشک شود. نکته مهمی که باید رعایت شود این است که نباید بادام ها به هم چسبیده باشند زیرا روند خشک شدن را تاخیر می اندازند.

خواص بادام سوخته:
  1.     بادام سوخته طبع گرمی دارد و برای معده مناسب است
  2.     بادام سوخته قوای جنسی را تقویت می کند و تولید اسپرم را در مردان افزایش می دهد
  3.     آرامش بخش و خواب آور است
  4.     انرژی فوق العاده ای از این خوراکی به بدن منتقل می شود
  5.     برای شفافیت پوست، جلوگیری از روند پیری  و رویش مجدد مو ها موثر است 

30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی