شیرینی خشک 

نمایش 1 - 13 از 13 محصول
نمایش 1 - 13 از 13 محصول

قیمت و خرید شیرینی خشک

هر استان شیرینی خشک مخصوصی دارد که مسافران برای آوردن سوغات می توانند از آن ها خریداری کنند. شیرینی ها از هوس برانگیز ترین نمونه های تنقلات هستند. خواص شیرینی خشک انرژی بخشی، نشاط آوری، ذخیره نیرو و افزایش طول عمر است.

شیرینی ها یکی از ملزومات به وقت مهمانداری به حساب می آیند و طیف گسترده ای از ماده خوراکی های شیرین و خوشمزه را در بر می گیرد. ریشه ی پخت نخستین شیرینی ها به کشور ما بر می گردد و در دوران ایران باستان شیرینی پزی وجود داشته است. در کتب تاریخی ذکر شده است که پادشاهان هخامنشی از شیرینی خشک که شامل آرد، تخم مرغ، شیر و میوه بوده خوراک می کردند.

پخت شیرینی و مصرف آن در روزهای مختلف و مناسبت های گوناگون ریشه ای قدیمی دارد! تهیه شیرینی در مراسمات مختلف مثل تولد، جشن، مهمانی و دورهمی یا حتی روزهای عزاداری در ایران اتفاقی متداول است.

مصرف شیرینی خشک

هر نقطه از ایران با ترکیبات ثابت و اولیه شیرینی، یک نوع حلاوت مخصوص به خودشان را تهیه می کنند. اگر چه ماده ابتدایی همان آرد و شکر و تخم مرغ و... است اما در طعم، نوع پخت و فرآورده نهایی با یک دیگر تفاوت دارند.

به همین سبب هر استان شیرینی خشک مخصوصی دارد که مسافران برای آوردن سوغات می توانند از آن ها خریداری کنند. اینک آنقدر شیرینی های سوغاتی دست به دست شده اند که اکثر مردم می دانند چه شیرینی مخصوص کدام استان است.

تنوع در شیرینی خشک

افزودنی های متفاوتی وجود دارد که با آن بتوان به شیرینی خشک تنوع داد و مزه ی آنها را منحصر به فرد کرد. برای مثال استفاده از زعفران، هل، دارچین، بادام، گل سرخ، مغز میوه ها، میوه، پودر نارگیل، سیاه دانه، سبزی های معطر، عرق گل ها و... در شیرینی پزی رواج دارد.

شیرینی های سنتی مثل باقلوا، قطاب، فطیر، قرابیه، حاجی بادام و هزاران شیرینی دیگر از نوع شیرینی خشک هستند که هر کدام طعم های متفاوت و بی نظیری دارند.

خواص شیرینی خشک

شیرینی ها از هوس برانگیز ترین نمونه های خوراکی هستند. همه ی افراد از کوچک ترین اعضای خانواده تا بزرگترین عضو به شیرینی علاقه خواهند داشت. میل به مصرف شیرینی در انسان ثابت شده است و همه ی ما برای یک بار هم که شده با خوردن شیرینی لبخند زده ایم و دوستش داشتیم.

پزشکان و متخصصان تغذیه اکیدا مصرف شیرینی را رد می کنند و به جای آن مصرف خشکبار و مواد شیرین طبیعی را توصیه می کنند. این سفارش از این خاطر است که شیرینی جات مقدار بسیار زیادی ساکاروز به همراه دارند که برای بدن خطرناک است.

شیرینی خشک نسبت به شیرینی تر و خامه دار بسیار بهتر است. میزان ماندگاری بیشتری دارد، راحت تر در دسترس قرار می گیرد، قابلیت حمل آسان دارد و قند کمتری را وارد بدن می کند.

خواص شیرینی خشک انرژی بخشی، نشاط آوری، ذخیره نیرو و افزایش طول عمر است. همچنین شیرینی خشک محتوا مواد مغذی بسیاری نظیر شیر، تخم مرغ، آرد (غلات)، مغزیجات، میوه و... است که نمی توان نیرو بخشی و خواص آن ها را نادیده گرفت.

دسته بندی