زغال اخته

خرید زغال اخته

اتمام موجودی

محصول جدید

218,000 تومان

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم
 
اطلاعات بیشتر

زغال اخته یکی از خشکبارها و میوه های خوش طعم و ترش مزه است که در تابستان مهمان خانه هایمان می شود. این میوه بسیار حساس است به طوری که نوع کال آن گس و رسیده ی آن را باید در مدت زمان کوتاهی مصرف کرد. از میوه های هوس برانگیز ایران همین زغال اخته را می توان نام برد.

زغال اخته خشک:

زغال اخته همان طور که توضیح دادیم از میوه های حساس است. به طوری که پس از مدتی دچار فرسودگی و خرابی می شود و یا اگر به روش درستی خشک نشود به هسته ی داخلی می چسبد و سفت می شود. بدین ترتیب در هر دو صورت غیر قابل مصرف و حیف می شود. بنابراین خشکبار فروشی ها تصمیم گرفتند که این میوه را با روشی درست و به شکل صنعتی عمدتا با دستگاه خشک کنند.

با این روش هم طعم زغال اخته حفظ می شود و به بافت آن آسیب نمی رسد هم طعم بی مانند آن را در هر موقع و فصلی که اراده کنید در اختیار دارید.

مواد مغذی زغال اخته:

از مواد مغذی نهفته در زغال اخته هرچه بگوییم کم است. این میوه ی ترش مزه و جذاب طرفداران زیادی را به خود جذب می کند و مصرف کنندگانش را تا پایان تابستان منتظر نگه می دارد. اما با خرید مقدار مورد نظر زغال اخته خشک امساله می توانید از مواد مغذی و خواص آن بهترین بهره را ببرید.

از مواد معدنی که در این میوه ی سرخ رنگ پیدا می شود باید به آهن، کلسیم، سلنیوم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، روی، مس و منگنز اشاره کرد. این حجم از مواد معدنی در یک خوراکی ریز جثه کاملا نادر است. اگر بخواهیم از ویتامین های آن بگوییم باید ویتامین آ، ث، ای، کا و انواع ویتامین های گروه ب را نام ببریم.

خواص مصرف زغال اخته:

  1.     زغال اخته باعث شفاف شدن پوست صورت می شود.
  2.     زغال اخته کلسترول مضر بدن را کاهش می دهد و به سلامت قلب و عروق کمک می کند.
  3.     کلیه ها با خوردن مقداری زغال اخته در برابر انواع بیماری های باکتریایی حفظ می شوند زیرا این میوه دارای آنتی بیوتیکی طبیعی است.
  4.     میوه ی قرمز رنگ زغال اخته از بروز سرطان های خطرناکی مانند سرطان سینه جلوگیری می کند و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می کند.
  5.     طی تحقیقاتی که انجام شده است نتایجی به دست آمده که ممکن است زغال اخته در پیشگیری از بروز اختلال پروستات در مردان، تاثیر گذار باشد.

3 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: