پسته اکبری 

نمایش 1 - 8 از 8 محصول
نمایش 1 - 8 از 8 محصول

خرید آنلاین پسته اکبری

در آجیل یکی از محبوب ترین و قیمتی ترین خشکبار، پسته است. میوه ای که در تمام جهان یک مغز لوکس به شمار می رود پسته است. رفسنجان از بزرگ ترین مناطق تولید کننده این دانه ی خوشمزه به حساب می آید. انواع پسته خام و شور به فروش می رسند که هر کدام طعم منحصر به فرد خود را دارند. پسته ها با نظر به نوع شان در دسته های مختلفی قرار می گیرند. پسته از نوع اکبری، احمد آقایی، فندقی و... که امروز می خواهیم به معرفی پسته اکبری بپردازیم.

پسته اکبری چیست؟

پسته ی اکبری از مرغوب ترین و نفیس ترین نوع پسته ی شناخته شده در جهان است. قیمت آن از سایر پسته ها بالاتر است اغلب به عنوان پسته صادراتی بسته بندی و روانه ی کشور های خارجی می شود. این پسته ی ارز آور مغز بسیار خوشمزه و خوش رنگی دارد و برای ترکیب شدن با سایر آجیل های درجه ی یک مناسب است.

خصوصیات پسته اکبری

پسته اکبری نیز مانند دیگر ارقام این میوه دارای خصوصیاتی به شکل ظاهری و حتی طعمی است. این خصوصیات را در پایین برای شما همراهان عزیز ذکر می کنیم.

1. رنگ پوست رویی پسته پس از رسیدن سرخ کم رنگ است.

2. پوشش رویی مغز پسته هاله ای از بنفش یا ارغوانی دارد.

3. مغز خود پسته به رنگ زرد مایل به سبز است.

4. پوسته ی میوه رنگی کرم استخوانی تیره دارد.

5. نوع خندان آن از دو طرف چاک خورده است.

مواد مغذی پسته اکبری

پسته ها به طور عمومی انرژی خوبی را برای بدن به ارمغان می آورد علاوه بر آن که ویتامین های بسیار ضروری چون کا، آ و ث را نیز در خود دارند. همچنین با خوردن مغز پسته مواد معدنی چون پتاسیم، فسفر، آهن، کلسیم، منیزیم و... را نیز به بدن وارد می کنید.

خواص پسته

1. پسته باعث افزایش هوشیاری می شود و شما را از ابتلا به آلزایمر به دور نگه می دارد.

2. این مغز خوش رنگ برای قلب و شریان ها بسیار مفید است و از بیماری چون تصلب شرایین پیشگیری می کند.

3. پسته برای ساختن پوستی صاف و شفاف بسیار کاربردی است.

4. پروتئین های موجود در مغز میوه ی پسته برای گیاهخواران که از خوردن گوشت پرهیز می کنند مفید واقع می شود.

5. یکی از میوه های ضد استرس و آرام بخش همین پسته است.

ویژگی پسته اکبری خوب

از مهم ترین ویژگی های یک پسته ی خوب می توان به رطوبت کم، نداشتن آفت، خندان بودن، دستچین بودن و ریز نبودن اشاره کرد. البته باید گفت که پسته اکبری مرغوب همه ی دانه هایش یکسان است و نباید ریز و درشت درهم باشند. همچنین طعم تازه و بوی خوب پسته اکبری از دیگر ویژگی های آن است.

دسته بندی