آجیل مشکل گشا

خرید آجیل مشکل گشا

اتمام موجودی

محصول جدید

محتویات آجیل:

1 .نقل گشنیز
2 .پسته زعفرانی
3 .مغز بادام ایرانی نمکی
4 .توت خشک
5 .کشمش سبز
6 .نخود چی
7 .بادام زمینی زعفرانی
8 .فندق ترش

More details

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم
 
اطلاعات بیشتر

آجیل مشکل گشا:

آجیل، انواع خشکبار و مغز های مقوی به قدری خاصیت دارند که نه تنها در فرهنگ بلکه در مراسمات و آیین های مذهبی ما نیز رسوخ کرده اند. آجیل مشکل گشا یکی دیگر از انواع آجیل هایی است که در زربار به فروش مشتریان عزیز می رسد. شاید برای شما هم جالب باشد که کمی از رسومات آن بیشتر بدانید؛ به همین منظور تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

رسم آجیل مشکل گشا:

داستانی که در پشت به وجود آمدن رسم دادن آجیل مشکل گشا به هفت نفر است طولانی و از حوصله مخاطبان خارج است اما فردی که این نذر را کرده است باید مقداری از آجیل مشکل گشا را خریداری و در بسته بندی هایی که اغلب توری هستند و با یک نوار رنگی تزیین می شوند به هفت نفر اهدا کند. بهتر است که برای برآورده شدن حاجت دعای زیر را بر بسته های آجیل مشکل گشا بخوانید.

بارالها حرمت مشکل گشا

 حقِّ ذاتِ پادشاهِ کربلا

مطلبِ جمله بر آور ای کریم

 ای که نامت هست رحمن الرّحیم

هیچ امیّدی را مگردان نا امید

 بارالها حقِّ قرآنِ مجید

نقل شده است که برای برطرف شدن حاجت در حداقل ترین زمان ممکن، باید در شب جمعه نذر آجیل مشکل گشا کرد و قصه ی اصلی را با دلی شکسته و خلوص نیت در تنهایی خواند.

تزیین آجیل مشکل گشا:

ایرانیان نشان داده اند که برای هر فرهنگی ارزش قائل هستند و از چشمه هنر خود، گوشه چشمی هم به بسته بندی های آجیل مشکل گشا دارند. به طور کلی این آجیل را در پارچه ی توری یا کاغذ های رنگی می پیچند، به آن روبان سبز و سفید رنگی آویزان می کنند و در بین مردم پخش می کنند. افراد زیادی هستند که به آجیل مشکل گشا اعتقاد دارند و برای فردی که نذرش را ادا کرده است دعای خیر و برکت و حاجت روا شدن می کنند. این اعتقادات به حدی پیش رفته است که حتی کسی هم که می خواهد از آجیل خوراک کند، ابتدا حاجت و آرزویش را می گوید و بعد آن را نوش جان می کند.

البته باید گفت که لزومی ندارد آجیل مشکل گشا حتما در بسته بندی باشد، بلکه مخلوطی از آجیل را در ظرف ریخته و جلوی مردم نگه می داریم تا هر کس هر چقدر که دوست دارد از آن بردارد. هرچند که گزینه ی اول خیلی بهداشتی تر و زیبا تر است.

محتویات آجیل مشکل گشا:

آجیل مشکل گشا زربار شامل نقل گشنیز، پسته زعفرانی، مغز بادام ایرانی نمکی، توت خشک، کشمش سبز، نخودچی، بادام زمینی زعفرانی، فندق ترش است. هر کدام از این مغز تازه و محصولات درجه یک زربار هستند که برای عرضه به مشتریان فرهنگ دوست آمده شده است.

4 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی