گندمک

خرید گندمک

اتمام موجودی

محصول جدید

18,000 تومان

  • 250 گرم
  • 500 گرم
  • 1 کیلوگرم
 
اطلاعات بیشتر

گندمک ها در واقع همان دانه های گندم مقوی هستند که تحت گرما برشته و پف کرده می شوند. این روز ها با افزودن نمک یا شکر به گندمک طعم های متفاوتی می دهند و هر کس با ذائقه و سلیقه ی خود از این خوراکی خوشمزه تهیه و آن را مصرف می کند.

گندمک ها جزو آجیل به حساب نمی آیند اما در اعیاد و حتی بلندترین شب سال، یعنی شب یلدا خانواده ها از این خوراکی خوشمزه غافل نمی مانند و از آن تنقل می کنند.

شیرین گندمک:

گندمک هایی که به آن ها شکر افزوده شده است شیرین گندمک نام دارند. البته تولید کنندگان تنوع را بالا برده اند و به آن شکلات نیز می افزایند. اما خیلی از ما گندمک را به دلیل طعم ساده و نوستالژی آن می خوریم به همین دلیل نوع ساده تر آن طرفداران بیشتری دارد.

شیرین گندمک به دلیل خواص بالا و راحتی در مصرف به عنوان صبحانه نیز مصرف می شود. البته با کمی تغییرات! خیلی از افراد شیرین گندمک را با شیر یا سایر غلات ترکیب می کنند و برای صبحانه آن را مصرف می کنند. خاصیت شیر نیز به خاصیت شیرین گندمک اضافه می شود و ترکیبی بسیار نیرو بخش و پر انرژی می سازد.

خواص گندمک:

گندمک ها جزو تنقلات به شمار می روند و از اصلی ترین خوراکی های انسان هستند که در روز به مقدار مناسبی از آن احتیاج دارد. بنابراین به عنوان یک میان وعده ی سالم و خوشمزه می توان به این خوراکی های کوچک اما مقوی فکر کرد. همچنین گندمک ها را می توان با شیر یا عسل ترکیب کرد و یک میان وعده ی جذاب و در عین حال ساده و خوش طعم ساخت.

گندمک ها سرشار از فیبر هستند به همین علت برای دستگاه گوارش مفید واقع می شوند. علاوه بر آن به حفظ تناسب اندام نیز کمک می کنند.

نکته قابل توجه درباره ی مصرف گندمک:

به توصیه کارشناسان تغذیه کسانی که دیابت دارند از مصرف گندمکی که با شکر ترکیب شده بهتر است پرهیز کنند. به جای آن می توانند نوع ساده ی آن را خریداری و مصرف کنند که طعم بسیار لذیذی نیز دارد.

همچنین گندمک های شور و نمکی با داشتن نمک باعث بالا رفتن فشار خون می شود و برای میانسالان و حتی افراد جوان نیز مشکلات سلامتی به وجود می آورند. البته نکته قابل توجه این است که باید در خوردن همه ی خوراکی ها تعادل را رعایت کنیم و از هر کدام به مقدار مناسب مصرف می کنیم تا در آینده دچار بیماری و مشکلات جسمی نشویم.

گندمک برای کودکان و نوجوانان تغذیه ای با ارزش غذایی بالا است که توصیه می شود از آن حتما استفاده کنند.

22 محصولات مشابه در شاخه های مختلف:

دسته بندی